DARTSLIVE

中国

登录

页首 > DARTSLIVE OPEN 2016 GUANGZHOU

Result

Mu(µ) DARTS 01 SINGLES
LEVEL A
CHAMPION

Marko Yan (Hong Kong)

Watch final match

2nd PLACE Li Kin Shun (Hong Kong)
BEST 4 Claudia Miu (Hong Kong) Tang Wai Sze (Hong Kong)
LEVEL B
CHAMPION

Kou Hoi Fai (Macau)

Watch final match

2nd PLACE Wong Ting Chun (Hong Kong)
BEST 4 Cheung Chi Hung (Hong Kong) Sun Weng Seng (Macau)
LEVEL C
CHAMPION

Chen Yu En (China)

Watch final match

2nd PLACE Yu Zhi Bin (China)
BEST 4 Du Shao Lin (China) Jenny Wang (Singapore)
COSMO SINGLES
LEVEL A
CHAMPION

Wu Yong Jian (China)

Watch final match

2nd PLACE Shaun Chng (Singapore)
BEST 4 Chan Ka Ching (Hong Kong) Lai Ming Kin (Macau)
LEVEL B
CHAMPION

Xu Han Song (China)

Watch final match

2nd PLACE Lin Yin (Taiwan)
BEST 4 Wu Jia Wei (China) Choi Chan Hou (Macau)
LEVEL C
CHAMPION

Wan Hoi Wan (Hong Kong)

Watch final match

2nd PLACE Guo Zhi (China)
BEST 4 Lai Ying Jie (China) Su Jun Xuan (China)
G-DARTS 01 DOUBLES
LEVEL A
CHAMPION

Paul Lim (Singapore) /
Ip Ngai Wa (Macau)

Watch final match

2nd PLACE Royden Lam (Hong Kong) /
Wang He Ming (China)
BEST 4 Marko Yan (Hong Kong) /
Yu Yau Wai (Hong Kong)
Hung Hon Ming (Hong Kong) /
Wong Chun Kit (Hong Kong)
LEVEL B
CHAMPION

Ng Tsz Ho (Hong Kong) /
Ko Wai Kwok (Hong Kong)

Watch final match

2nd PLACE Chan Wai Man (Macau) /
Kong Man Cheng (Macau)
BEST 4 Zhang Ying (China) /
Le Lin (China)
Chung Kar Yue (Hong Kong) /
Lee Tsz Ching (Hong Kong)
LEVEL C
CHAMPION

Law Cheong Ho (Hong Kong) /
Lam Ching Man (Hong Kong)

Watch final match

2nd PLACE Cheng Wing Lim (Hong Kong) /
Leung Wai Kit (Hong Kong)
BEST 4 Ho Chia Lin (Taiwan) /
Chang Li Chia (Taiwan)
Chen Zhao Xian (China) /
Liang Bai Rong (China)
MEDLEY DOUBLES
LEVEL A
CHAMPION

Ng Ki Fu (Hong Kong) /
Leung Wing Tung (Hong Kong)

Watch final match

2nd PLACE Andy Ho (Hong Kong) /
Yong Thanawat G (Thailand)
BEST 4 Paul Lim (Singapore) /
Chan Pui Sze (Hong Kong)
Harith Lim (Singapore) /
Haze Chua (Singapore)
LEVEL B
CHAMPION

Kong Man Cheng (Macau) /
Chan Wai Man (Macau)

Watch final match

2nd PLACE Cheung Chi Hang (Hong Kong) /
Lee Wai Kit (Hong Kong)
BEST 4 Chan Kam Luen (Hong Kong) /
Fung Wai Man (Hong Kong)
Fang Wei Chi (China) /
Chen Zhi Heng (China)
LEVEL C
CHAMPION

Ho Chia Lin (Taiwan) /
Chang Li Chia (Taiwan)

Watch final match

2nd PLACE Chui Chung Wai (Hong Kong) /
Tse Wai Leung (Hong Kong)
BEST 4 Lai Man Hin (Hong Kong) /
Ng Chi Keung (Hong Kong)
Wu Yi Fan (China) /
Li Jing Heng (China)
TIGA GRAND MASTER
  OPEN
CHAMPION

Paul Lim (Singapore)

Watch final match

2nd PLACE Harith Lim (Singapore)
BEST 4 Royden Lam (Hong Kong) Leung Kai Fan (Hong Kong)
Page Top

TOP