大会結果
Fri 9 Jun, 2023
01 SINGLES |
||
---|---|---|
A Flight | ||
優勝 |
Leung Kai Fan (香港) |
|
準優勝 |
Peng Tzuhao (台湾) |
|
BEST 4 | Ching Ho Tung (香港) |
Tan Phuay Wei (シンガポール) |
B Flight | ||
---|---|---|
優勝 |
Leung Ka Wai (香港) |
|
準優勝 |
Chang Yu Hsuan (台湾) |
|
BEST 4 | Tsai Jen Hsuan (台湾) |
Dane Tan Jing Hann (シンガポール) |
C Flight | ||
---|---|---|
優勝 | Joyce Goh Li Yi (シンガポール) |
|
準優勝 |
Hsu Po Wei (台湾) |
|
BEST 4 | Lee Ming Yi (台湾) |
Choy Chong Hei (マカオ) |
U-22 SINGLES |
||
---|---|---|
A Flight | ||
優勝 |
Wang Kuan Hung (台湾) |
|
準優勝 |
Cheung Ho Yiu (香港) |
|
BEST 4 | Jiang Baicheng (台湾) |
Chen Wen Sheng (台湾) |
B Flight | ||
---|---|---|
優勝 |
Zhang Baiyu (台湾) |
|
準優勝 |
Lin Yicheng (台湾) |
|
BEST 4 | Zhang Youzhong (台湾) |
Tsai Cheng Je (台湾) |
C Flight | ||
---|---|---|
優勝 |
Hsu Chen Jui (台湾) |
|
準優勝 |
Chen Kehui (台湾) |
|
BEST 4 | Chen Hung Ting (台湾) |
Hsu Jia Cheng (台湾) |
Day2 Sat , 10Jun, 2023
MEDLEY SINGLES |
||
---|---|---|
A Flight | ||
優勝 |
Paul Lim (シンガポール) |
|
準優勝 |
Wong Chun Ming (香港) |
|
BEST 4 | Pupo Teng Lieh (台湾) |
Roydan Lam Ting Chi (香港) |
B Flight | ||
---|---|---|
優勝 |
Ho Kam Wa (香港) |
|
準優勝 |
Chow Shun Pok (香港) |
|
BEST 4 | Lo Ho Man (台湾) |
Wu Ting Yu (台湾) |
C Flight | ||
---|---|---|
優勝 |
Ng Man Hong (マカオ) |
|
準優勝 |
Cheung Ka Man (台湾) |
|
BEST 4 | Zheng Jia Ming (台湾) |
Nip Hoi Yuet Jessica (香港) |
MEDLEY DOUBLES |
||
---|---|---|
A Flight | ||
優勝 |
Cheng Wei Kun / Lo Hsiang Chih (台湾 / 台湾) |
|
準優勝 |
Lam Ting Chi / Wang Deng Yi (香港 / 香港) |
|
BEST 4 | Lee Wai Kit / Chow Shun Pok (香港 / 香港) |
Chen Chien Te / Yu Wen Ching (台湾 / 台湾) |
B Flight | ||
---|---|---|
優勝 |
Kelvin Ng Kang Hai / Harlth Lim (シンガポール / シンガポール) |
|
準優勝 |
Paul Lim / Gao Zhen Feng (シンガポール / 台湾) |
|
BEST 4 | Ng Soon Yeow / Kwan Han Lian (シンガポール / シンガポール) |
Kim Hyojin / Choi Min Seok (韓国 / 韓国) |
C Flight | ||
---|---|---|
優勝 |
Hsu Fu Long / Luo Xin Jie (台湾 / 台湾) |
|
準優勝 |
Sin Tsz Chung / Lo Ho Yin (香港 / 香港) |
|
BEST 4 | Chen Yung Chun / Zhang Yu Cheng (台湾 / 台湾) |
Wong Tsz Ho / Li Ching Yuen (香港 / 香港) |
Day3 Sun , 11 Jun, 2023
BLIND DOUBLES |
優勝 |
Huang Jing Heng & Huan Hse Hse (台湾 / マレーシア) |
---|---|---|
準優勝 |
Wu Yu Hsin & Lam Tsun (台湾 / 香港) |
|
BEST 4 | Hsu Wen An & Chan Wan Wah Flora (台湾 / 香港) |
Hoi Sum Yeung & Huang Ya Shiu (香港 / 台湾) |