Results

DAY 1, Fri Dec 6
FIT FLIGHT 01 DOUBLES
B Flight
CHAMPION
ALFREDO HERNANDES DE ALMEIDA / HONG CHAN PONG
(Macau/Macau)

Final Match

RUNNER-UP
TANG CHI HO / LEE WUN HEI
(Hong Kong/Hong Kong)
BEST 4
CHAN KA CHUN / TSOI WING KIN
(Hong Kong/Hong Kong)

YIN YI / JU SHUN
(China/China)
C Flight
CHAMPION
YAN TSZ HIM / WONG WING KI
(Hong Kong/Hong Kong)

Final Match

RUNNER-UP
LO YUET HEI / TSAI HING HING
(Hong Kong/Hong Kong)
BEST 4
WONG CHEUNG / LEUNG PAK YUM PACO
(Hong Kong/Hong Kong)

LAM WAI HO / NG LOK HANG
(Hong Kong/Hong Kong)
DARTS MARKET MEDLEY DOUBLES
A Flight
CHAMPION
LAI CHEE ON / TANG YU MAN
(Hong Kong/Hong Kong)

Final Match

RUNNER-UP
NG KA WA / WONG WAI KAP
(Macau/Macau)
BEST 4
MA TIK MAN / CHOI CHUN WAI
(Hong Kong/Hong Kong)

ZHANG YING / LE LIN
(China/China)
B Flight
CHAMPION
ZHENG CHEN GUANG / YU XIANG FEI
(China/China)

Final Match

RUNNER-UP
TO PAK HO / DICKEN LEE
(Hong Kong/Hong Kong)
BEST 4
NG YUK LUN / HO WING TUNG
(Hong Kong/Hong Kong)

LEE YOU CHEN / CHAN WAI SUN SIMON
(Taiwan/Hong Kong)
C Flight
CHAMPION
LO YUET HEI / TSAI HING HING
(Hong Kong/Hong Kong)

Final Match

RUNNER-UP
CHING YIK SIM / LEE HOI CHUN
(Hong Kong/Hong Kong)
BEST 4
CHEUNG HOK MING / LI KA CHUNG
(Hong Kong/Hong Kong)

LEE TIN KONG / LAM CHU YAN
(Hong Kong/Hong Kong)
DAY 2, Sat Dec 7
TARGET ARENA CRICKET DOUBLES
A Flight
CHAMPION
FU KA CHING / HO CHUN LEUNG
(Hong Kong/Hong Kong)

Final Match

RUNNER-UP
HO HOI LAM* / CHING HO TUNG
(Hong Kong/Hong Kong)
BEST 4
HO HOI LAM* / FB LEUNG
(Hong Kong/Hong Kong)

NAKAMURA SHUNTARO / WONG TSZ YAU CRYSTAL
(Japan/Hong Kong)
B Flight
CHAMPION
CHAN YAT LAM NICOLE / MAK HO YIN
(Hong Kong/Hong Kong)

Final Match

RUNNER-UP
LOURENCO SUN / FONG CHENG I
(Macau/Macau)
BEST 4
NGAN CHEUK HANG / FREDERICO LI
(Hong Kong/Hong Kong)

TO PAK HO / DICKEN LEE
(Hong Kong/Hong Kong)
C Flight
CHAMPION
SHEK TSZ LUN / CHUI HO YIN
(Hong Kong/Hong Kong)

Final Match

RUNNER-UP
TSIM HOI FUN / CHEUNG CHI HENG
(Hong Kong/Hong Kong)
BEST 4
WANG YAN KIT / CHEUNG KA YEE
(Hong Kong/Hong Kong)

WONG KA YIN / HO HIU TUNG
(Hong Kong/Hong Kong)
DAY 3, Sun Dec 8
COSMO DARTS MEDLEY SINGLES
OPEN
CHAMPION
LEONARD GATES
(USA)

Final Match

RUNNER-UP
LESLIE LEE
(Singapore)
BEST 4
ROYDEN LAM
(Hong Kong)

CHRIS LIM
(USA)
A Flight
CHAMPION
YAN KWUN MING MARKO
(Hong Kong)

Final Match

RUNNER-UP
MO YING YANG
(China)
BEST 4
LEE CHUN KIT
(Hong Kong)

WONG SIN CHUNG
(Hong Kong)
B Flight
CHAMPION
CHOI CHO KIN
(Hong Kong)

Final Match

RUNNER-UP
WONG KRIS
(Hong Kong)
BEST 4
SHEK TSZ LUN
(Hong Kong)

YAN TSZ HIM
(Hong Kong)
C Flight
CHAMPION
CHAN WAI SUN SIMON
(Hong Kong)

Final Match

RUNNER-UP
FONG CHENG I
(Macau)
BEST 4
CHEUNG KWOK WAI ACCORD
(Hong Kong)

CHUNG CHIM LOK
(Hong Kong)